پویش انرژی همدلی

چرا پویش انرژی همدلی مهم است?

توضیح مختصر اما شفاف از اهمیت پویش همدلی

بیایید شفاف و ساده با هم صحبت کنیم. برق به عنوان یک انرژی پاک، دردسترس و با قیمت به صرفه است. عمده برق در ایران در نیروگاه های حررتی با سوخت گاز تولید می شود. ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان گاز در جهان است. به صورت کلی 80 در زمستنان 80 درصد گاز تولیدی در بخش خانگی و تجاری مصرف می شود. 10 درصد در صنایع کشور و 10درصد صرف تولید برق می شود. یعنی نیروگاه ها با مصرف حدود 10 درصد از کل گاز کشور ، به تمام خانه ها ، بیمارستان ها ، فروشگاه ها ، کارخانجات و صنایع مختلف مراکز تجاری ، مراکز آموزشی، ادارات و…. برق می دهند.

در این شرایط به دلیل مصرف بالای گاز خانگی و تجاری که عمدتا صرف گرمایش می شود همان ده درصد گاز نیروگاه ها نیز کفایت نمی کند. صنعت برق تمام تلاش خود را به کار می گیرد که مصرف سوخت های مایع ، کاهش روشنایی معابر و ده ها کار دیگر، برق را به تمام مشترکان در سراسر کشور برساند.

در پویش انرژی همدلی ، وقتی همه مردم با چند کار ساده اندکی از مصرف برق و گاز خود را کم کنند، سهم ده درصدی نیروگاها بدون مشکل تأمین می شود. در ابتدا هم خواندیم 80 درصد گاز در بخش خانگی و تجاری مصرف می شود. با اندکی کاهش مصرف گاز مثل کم کردن شعله بخاری یا دمای محیط، پوشیدن لباس گرم تر و جلوگیری از هدر رفت انرژی همه هموطنان به خصوص در بخش های سرد کشور از گاز و گرما برخوردارند.

در پویش انرژی همدلی ، همه با فهم درست از اهمیت صرفه جویی ، همدل می شویم و تلاش می کنیم انرژی برق و گاز در این روزهای سرد سال به دست همه هموطنان برسد. با مشارکت در این پویش هم از توجه به نیازهای هموطنان خود خرسند خواهیم شد، هم انرژی به دست همه ما می رسد، هم انرژی های کوچک ما تبدیل به کار بزرگی می شود که پادش آن را به صورت فردی و گروهی در شهر خودمان دریافت می کنیم

بیایید این روزها بیشتر همدل باشیم.

به پویش #انرژی_همدلی می پیوندم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن