برچسب انرژی ماشین لباسشوییلوازم خانگی

برچسب انرژی ماشین لباسشویی

خلاصه مطلب
  • برچسب انرژی ماشین لباسشویی چیست؟
  • نقش ماشین لباسشویی در زندگی روزانه
  • مهم ترین مشخصات یک ماشین لباسشویی چیست؟
  • رتبه بندی مصرف انرژی برق ماشین لباسشویی
  • رتبه بندی ماشین لباسشویی چگونه است؟

نقش ماشین لباسشویی در زندگی 

در این متن درباره برچسب انرژی ماشین لباسشویی مطالبی می خوانیم.ماشین لباسشویی امروزه جای خود را در خانه ها، مراکز مختلف بهداشتی (از قبیل بیمارستان ها و درمانگاه ها) باز کرده است. بطوری که بیشتر خانواده ها در کشورهای مختلف جهان – از جمله ایران – دارای یک دستگاه ماشین لباسشویی در خانه هستند که کار شستشوی لباس ها را براحتی با کمک آن انجام می دهند.

رتبه ذکر شده در برچسب انرژی ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین مشخصات یک ماشین لباسشویی است.اما همانطور که می دانید این دستگاه ها با انرژی برق کار می کنند. مسئله میزان مصرف برق ماشین لباسشویی بسیار مهم است. به همین جهت استانداردهایی تهیه و تدیون شده که به مشتریان کمک می کند در این زمینه اطلاعات بیشتری از جزئیات مصرف برق آن دستگاه ماشین لباسشویی مورد نظر بدست بیاورند و با عملکرد آن از لحاظ میزان مصرف انرژی برق، بیشتر آشنا شوند.

ماشین لباسشویی و برچسب انرژی

رتبه بندی برچسب انرژی ماشین لباسشویی

از آنجایی که مصرف برق برای کشورهای جهان بسیار مهم است، شرکت ها و کارخانجات سازنده لوازم و وسایل برقی همواره تلاش می کنند تا وسایلی بسازند که حتی الامکان برق کمتری مصرف کنند.استانداردهای مصرف انرژی کمک می کنند که هر دستگاه میزان مصرف آن به دقت اندازه گیری شده و برچسب انرژی نصب شده روی این دستگاه ها به مشتریان هنگام خرید ماشین لباسشویی و یا سایر لوازم خانگی کمک زیادی می نماید.

یکی از وسایلی که مصرف انرژی برق آن رتبه بندی شده است، ماشین لباسشویی می‌باشد. تمامی ماشین‌های لباسشویی اعم از دوقلو و یا معمولی و ساخت هر شرکت و کارخانه ای که باشند، در آزمایشگاه های مجهز مورد آزمایش و مطالعه قرار گرفته و با استفاده از شوینده ها و پارچه های خاصی، لباسشویی شروع به کار و آزمایش می شود. در نهایت پس از چندین بار امتحان کردن عملکرد ماشین لباسشویی، کارشناسان آن دستگاه را در یکی از گروه های رتبه بندی مصرف انرژی، قرار می دهند.

این رتبه بندی با حروف انگلیسی و از A تا G انجام می شود و به ترتیب A بهترین و G ضعیف ترین رتبه را دارد و هرچه از A به G نزدیک تر می شویم ، به این معنی است که مصرف انرژی بالاتر است.

در حال حاضر بهترین ماشین های لباسشویی با رتبه های A+++ ، A++ و A+ شناخته می شوند و استاندارد مصرف انرژی، بین A+++ و D است. بنابراین برای مثال اگر دیدید نوع استاندارد مصرف انرژی یک ماشین لباسشویی A+++ است، به این معنی است که از نظر مصرف انرژی، عالی است و کمترین مصرف را دارد.

برچسب ماشین لباسشویی

لازم به ذکر است حتی برای خشک کن هم استانداردها و درجه بندی در این زمینه برنامه ریزی شده است. چرا که مصرف برق خشک کن ماشین لباسشویی و دقت عملکرد آن در خشک کردن لباسهایی که در این دستگاه ها خشک می شوند اهمیت دارد. علاوه بر خانه ها، امروزه در هتل ها، استخرها و مجموعه های ورزشی نیز از دستگاه های خشک کن استفاده می شود.

در مجموع عواملی که در این رتبه بندی های مربوط به برچسب انرژی ماشین های لباسشویی و دستگاه های خشک کن، اهمیت دارند عبارتند از:

– حداکثر سرعت دستگاه در زمان شستن لباس ها

– میزان مصرف آب

– میزان مصرف برق

– مقدار صدای دستگاه در هنگام شستشو

– توانایی خشک کردن لباس و پارچه ها در هر دور

به یاد داشته باشید که در هنگام خرید وسایل برقی خانه، هر چه دستگاه های کم مصرف‌تر خریداری و در منزل و یا محل کار استفاده کنید، علاوه بر مصرف کمتر انرژی و همچنین آب و برق، به حفظ محیط زیست هم کمک کرده اید.

 

برای اطلاعات بیشتراپلکیشن برق من را در گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

https://bargheman.com/mobile-app

موضوع الگوی مصرف هم در این پست به خوبی توضیح داده شده است. ببینید.

http://tavanirpr.ir/?p=2196

اگرمایل بودید با دیگران به اشتراک بگذارید. 



برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن