کولرگازیمدیریت مصرف

استفاده درست از کولرگازی

راه‌های مصرف برق کمتر در کولرگازی

خلاصه مطلب
  • استفاده درست از کولر گازی در تابستان
  • روش استفاده از کولر گازی چیست؟
  • اولین گام برای خرید کولر گازی چیست؟
  • راه های مصرف برق کمتر در کولر گازی

روش استفاده از کولر گازی

در این متن استفاده درست از کولرگازی را می خوانیم.در فصل تابستان و مخصوصا‌ در روزهای گرم تابستان ، کولر گازی بعنوان بخش اصلی در هر خانه و یا محل کار در نظر گرفته می شود.برای خیلی ها سوالاتی از قبیل چگونه می توان بطور مفید از کولرگازی استفاده کرد و آیا استفاده از کولرگازی مقرون به صرفه است یا نه پیش می آید.

اولین گام انتخاب و خرید درست دستگاه کولر گازی است.برای خرید درست کولر گازی باید به دسته بندی آن نیز دقت کرد و مشخصات فنی و جزییات دیگر آن را مطالعه کرد . مثلا اگر یک دستگاه کوچکتر از فضای مورد نیازتان انتخاب کنید با افزایش برق مصرفی و کاهش عمکلرد کولر گازی روبرو خواهید شد.

کولر

راه های مصرف برق کمتر در کولر گازی

1 – هنگامی که در خانه حضور دارید، کولر گازی را بطور مداوم خاموش نکنید ، با این کار در هزینه صرفه جویی نمی شود. می توان کولر گازی را در صبح روشن و دمای آن را  بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد تنظیم نمود. به این ترتیب ، خاموش روشن شدنهای مکرر را کاهش خواهید داد.

2 – در طول شب از کولر گازی استفاده نکنید.قبل از خواب ، حالت SLEEP MODE  را فعال کنید ، کولر گازی سطح دمای مطلوب را افزایش می دهد و بعد از مدتی خاموش می شود.در چنین حالتی ، می توان در طی خواب بدون صرف هزینه زیاد احساس خنکی کرد.

3 – در و پنجره را در کل روز مخصوصا در اواسط روز بسته نگه دارید.

کولر

4 – از فر اجاق گاز در گرمای تابستان و هنگامی که کولر گازی در حال کار است استفاده نکنید.

5 – کولر گازی را در فضاهایی که در طی روز در آن رفت و آمد ندارید روشن نکنید زیرا باعث پیشگیری از هدر رفت انرژی شده و از مصرف برق زیاد جلوگیری می کند.

6 – می توانید برای جلوگیری از ورود نور مستقیم آفتاب به داخل خانه از پرده استفاده کنید یا در اطراف کمپرسور کولر ، سایه بان نصب کنید تا تاثیر کمتری از نور مستقیم خورشید داشته باشد.

کولر

شرایط نگهداری و استفاده از کولرگازی در طول عمر کولرگازی موثر می باشد.لذا با انتخاب درست وسایل برقی می توان در کاهش هزینه‌ها نیز تاثیر داشت.

برای اطلاعات بیشتراپلکیشن برق من را در گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

https://bargheman.com/mobile-app

موضوع الگوی مصرف هم در این پست به خوبی توضیح داده شده است. ببینید.

http://tavanirpr.ir/?p=2196

اگرمایل بودید با دیگران به اشتراک بگذارید. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن