برچسب انرژیفیلم

?مزایای برچسب انرژی

برچسب های انرژی چه می گویند؟

?برچسب انرژی چیست؟

مزایای برچسب انرژی را در این متن می خوانیم. این برچسب به صورت یک کاغذ کوچک روی لوازم الکترونیکی نصب می‌شود، که اطلاعاتی از دستگاه روی آن نوشته شده است. 

این برچسب شامل یک سری اطلاعات مهم مربوط به شرکت سازنده دستگاه، مدل ، میزان انرژی که مصرف می کند و علائمی درباره بهینه و مناسب کارکردن دستگاه روی آن ثبت شده است می باشد که با هدف کنترل و صرفه جویی در مصرف انرژی تولید و در لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شاخص انرژی بر روی این برچسب ها بر اساس حروف A تا G نمایش داده می‌شود، که هر کدام از این حروف دارای رنگ مخصوص به خود از سبز تا قرمز هستند. حرف A در برچسب انرژی که با زمینه سبز پررنگ نمایش می‌یابد، نشان‌دهنده کمترین مصرف انرژی و بیشترین کارایی وسیله و حرف G که با رنگ قرمز مشخص می‌شود، نشانه وسایل دارای بیشترین مصرف و کمترین کارایی است.البته امروزه با توجه به پیشرفت فن‌آوری و دقت بیشتردر مصرف انرژی موجب گردیده ، رده‌های انرژی +A و ++A و +++A نیز در برچسب های انرژی استفاده گردد که نشانگر بازدهی بسیار بالای انرژی و مصرف کم آن می باشد.

اهمیت و مزیت استفاده از برچسب انرژی

توجه به برچسب انرژی درج شده روی لوازم الکترونیکی جزو مواردی است، که در خرید بسیار موثر می باشد. بنابراین توجه به این که برچسب انرژی چیست و در هر لوازم الکترونیکی نشانگر چه مواردی است، بسیار اهمیت دارد. مزایای برچسب انرژی عبارتند از :

1 – به انتخاب درست و آگاهانه در هنگام خرید کمک می‌کند.

2 – مصرف کنندگان را با میزان کارایی و بازدهی لوازم آشنا می‌کند.

3 – به بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه انرژی مصرفی کمک می‌کند.

4 – میزان آلودگی محیط زیست را کاهش می‌دهد.

5 – اطلاعات مهمی را درباره هر وسیله برقی در اختیار خریدار می‌گذارد.

برچسب انرژی a+++ چیست؟

محصولاتی که این برچسب را بروی خود نصب شده دارند، یعنی کمترین میزان مصرف انرژی را داشته و بسیار مقرون به صرفه هستند. این برچسب به عنوان بهترین رتبه از میزان مصرف انرژی شناخته شده است.

 

اینکه بدانیم چه لوازمی را با چه ویژگی هایی خریداری می کنیم، یک نکته مثبت و موثر در استفاده درست، بهینه و کارآمد از لوازم برقی می باشد.همچنین با استفاده از محصولات با راندمان انرژی بالا متوجه کاهش پرداخت هزینه قبض برق خواهیم شد.

هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

https://bargheman.com/mobile-app

موضوع الگوی مصرف هم در این پست به خوبی توضیح داده شده است. ببینید.

http://tavanirpr.ir/?p=2196

اگرمایل بودید با دیگران به اشتراک بگذارید. 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن