سبک زندگیشیوه بهینه استفاده از لوازم خانگی

شیوه بهینه استفاده از لوازم خانگی

سبک زندگی ما این روزها استفاده از لوازم خانگی‌ بزرگ و کوچکی را الزامی کرده که اگر به درستی و به شکلی بهینه استفاده شوند، در آسان‌تر کردن زندگی به ما کمک ‌می‌کنند.این وسایل جزو جدایی ناپذیرترین بخش‌های زندگی روزمره ما هستند اما برای تداوم استفاده از آنها باید به فکر مسائلی مانند استفاده بهینه و مدیریت مصرف انرژی هم باشیم.

این محصولات هر قدر هم باکیفیت و استاندار باشند، باید شیوه صحیح و بهینه استفاده از آن‌ها را بدانیم در غیر این صورت عمر مفید آنها کاهش پیدا کرده و سریعتر سر از تعمیرگاه درمی‌آورند.در ادامه، مهم‌ترین نکات استفاده بهینه از این وسایل را برای شما بیان می‌کنیم.

پیدا کردن مکان و محل مناسب برای قرارگیری وسیله برقی

فارغ از اینکه چه نوع لوازم خانگی را (ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال و فریزر، آب گرم کن و …) خریداری کرده‌اید، باید قبل از هرکاری به فکر محل مناسب برای استقرار آن باشید. اطلاعات مربوط به نحوه انتخاب مکان مناسب معمولا توسط کارخانه سازنده در دفترچه راهنمای محصول قید شده است.هدف از ارائه دستورالعمل‌ها درباره نحوه انتخاب مکان مناسب برای لوازم خانگی افزایش بازدهی محصول و صرفه جویی انرژی است.

نصب و راه اندازی صحیح و اصولی

هر دستگاهی باید طبق اصولی که برای آن تعیین شده‌است، نصب شود. اگر از نحوه نصب وسیله خریداری شده اطلاع ندارید، حتماً از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید چون نصب و راه اندازی غیراصولی و غیر فنی نه تنها می‌تواند خطرآفرین باشد، بلکه انرژی را هدر داده و بازدهی دستگاه را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.معمولاً شرکت‌ها و برندهای مطرح در کنار فروش محصولات خود، افرادی را تحت عنوان نصاب حرفه ای به شما معرفی می‌کنند تا از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

استفاده صحیح مطابق با دفترچه راهنمای محصول

لوازم خانگی هم مثل هر محصول دیگری باید بر اساس الگویی خاص مورد استفاده قرار گیرند که پیروی از آن عمر مفید دستگاه را افزایش داده و بیشترین بازدهی را برایتان به ارمغان می‌آورد. در این زمینه هم می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنما، تمامی نکات استفاده اصولی از محصول خود را فرابگیرید.

در این زمینه برای مدیریت مصرف انرژی و بهینه‌سازی دستگاه توصیه می‌شود که حتماً از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف استفاده نکنید تا در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی، هزینه‌ قبض برق خود را هم کاهش دهید.

تعمیر و نگهداری اصولی

نکته مهم بعدی که در رابطه با بهینه‌سازی مصرف وجود دارد، تعمیر و نگهداری صحیح و اصولی دستگاه است. به عنوان مثال شما باید یخچال و فریزر خود را هر چند وقت یکبار از گرد و غبار پاک کنید و یا با استفاد مرتب از ماشین ظرفشویی خود مانع خشک شدن قطعات پلاستیکی آن شوید. در تمامی این حالات، شما باید تصمیم نهایی برای استفاده صحیح از لوازم منزل خود را بگیرید.

در نظر داشته باشید که اگر دستگاه شما دچار عیب یا ایراد غیرقابل پیش‌بینی شده‌است، به هیچ عنوان سعی نکنید که خودتان آن را تعمیر کنید چون دستگاه‌های پیشرفته نیاز به یک متخصص برای تعمیر دارند و اگر شما بدون دانش تخصصی دست به کار شوید، نه تنها خود را در معرض خطر قرار می‌هید بلکه احتمالا هزینه‌های تعمیر را هم بیشتر خواهید کرد.

توجه به برچسب انرژی و مدیریت هزینه‌ها

آخرین نکته برای استفاده بهینه از لوازم منزل این است که به برچسب انرژی آن توجه کنید تا شیوه استفاده بهینه از آن را پیدا کنید. این معیار به شما کمک می‌کند با اطلاع از میزان بازدهی دستگاه، هزینه انرژی مصرفی را تخمین زده و برنامه‌ مشخصی را برای استفاده از آن تهیه کنید.

برای اطلاعات بیشتراپلکیشن برق من را در گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:
ht[tps://bargheman.com/mobile-app
موضوع الگوی مصرف هم در این پست به خوبی توضیح داده شده است. ببینید.
http://tavanirpr.ir/?p=2196
اگرمایل بودید با دیگران به اشتراک بگذارید. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن