برچسب انرژیفیلممدیریت مصرف

برچسب‌های انرژی چه می‌گویند?

با برچسب‌های انرژی آشنا شوید

برچسب انرژی، نوار آشنایی که این روزها روی وسایل برقی نمایان است، از رنگ‌های قرمز تا سبز و نام‌هایی از A تا G نشان می‌دهد که این وسیله برقی چقدر کارآمد است این برچسب‌ها با زبان بی‌زبانی اطلاعاتی در خصوص میزان مصرف برق لوازم برقی به مصرف کنندگان می‌دهند و اعلام می‌کنند که هر چه این برچسب‌ها سبزتر باشد، استفاده از آن با محیط‌زیست سازگارتر است.

نصب این برچسب‌ها که سالهاست به عنوان نمادی از وضعیت مصرف انرژی بر روی کالاهای خانگی ایرانی و حتی خودرو اجباری شده است این برچسب دارای یک مقیاس است مقیاسی که با نام رتبه مصرف انرژی نامگذاری شده است که از علامت اختصاری A  تا G  کمک گرفته شده است.

علامت A با نشانه‌های مثبتی که در کنار آن قرار گرفته نشان‌دهنده کمترین میزان مصرف و G  نشان‌دهنده بالاترین میزان مصرف است هرچه تعداد علامت مثبت در کنار کلمه A بیشتر باشد، میزان انرژی و هزینه برق شما کاهش می‌یابد. هر علامت + در جلوی کلمه A موجب کاهش 14 درصدی و دو علامت + نشان ‌دهنده کاهش 28 درصدی و سه علامت مثبت کاهش 42 درصدی را نشان می‌هد.برای اطلاعات بیشتر اپلکیشن برق من را در گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب : 

https://bargheman.com
سایت راهنمای کاربردی مصرف بهینه برق
www.tavanirpr.ir
#الگوی مصرف برق

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن